O Mnie

 

Moje wieloletnie hobby – Joga , stało się moją docelową pracą.Początkowo prowadziłam jogę jako hobby raz w tygodniu w Stowarzyszeniu Radiestezji i Bioterapii BIORAD we Wrocławiu przy
ul. Ofiar Oświęcimskich 44a.

Posiadam dyplom "Kundalini Yoga Reserch Institute" z dnia 15.01.1994,
Za swoje osiągnięcia terapeutyczne poprzez ćwiczenia jogi 20.07.1998r.otrzymałam dyplom drugiego stopnia „Diploma In Yoga Therapy”.

W 2000r. otrzymałam licencję zawodową Zarządcy Nieruchomości  nr 2764. W październiku 2005 zakończyłam dotychczas wykonywaną pracę – działalność biurową i skupiłam się na prowadzeniu zajęć jogi.

W filii World Class Fitness Polska sp. z o.o. - obecnie Top-Gym Fitness, mieszczącej się przy ul. Świeradowskiej 51/57 we Wrocławiu, pracuję od grudnia 2005 do dnia dzisiejszego.

Zajęcia prowadzę dostosowując się do energetyki grupy. Jednego dnia grupa potrzebuje ćwiczenia uspakajające, innego na wzmocnienie kręgosłupa, dodanie energii, wzmocnienie odporności organizmu itp.

W swojej pracy stosuję oczyszczanie energetyczne ludzi i pomieszczeń, czakroterapię oraz masaże: klasyczny, relaksacyjny, shiatsu
i misami tybetańskimi.


Moje dodatkowe hobby – bioterapia, daje mi również dużo satysfakcji.


Stosuję metodę ćwiczeń jogi leczniczej wg systemu hinduskiego profesora Raviego Javalgekara, u którego pobierałam nauki. Uczę metod opanowania stresu , wyciszania umysłu, relaksacji, koncentracji, medytacji, afirmacji, doenergetyzowania organizmu i ćwiczeń wzroku. Prowadzę zajęcia dostosowując się do potrzeb przeciętnego człowieka, tak aby każdemu ćwiczącemu przyniosły odprężenie psychiczne i fizyczne, a sala w której ćwiczymy stała się oazą spokoju i spotkań ludzi w przyjaznym nastawieniu jeden do drugiego.


W swojej praktyce stosuję także autosugestię – sterowanie umysłem zgodnie z własną wolą . Umysł ludzki , który jest podstawą wszystkiego, można przyrównać do nieokiełznanego konia , którego trzeba cierpliwie i systematycznie oswajać i wychowywać. Każde dzieło , aby zakończyło się sukcesem , musi najpierw narodzić się w umyśle. Autosugestia doskonale spełnia to zadanie. Posługują się nią wszyscy,  jednak często w chwilach słabości stosują autosugestię negatywną (nie wiem, nic mi się nie udaje, nie umiem itp.).
Stale powtarzana myśl przenika do podświadomości i zaczyna się realizować. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia ścisłego związku między ciałem i umysłem. Gdy umysł choruje , odczuwa to ciało. Stan umysłu oddziaływuje na  zdrowie w większym stopniu niż przypuszczamy. Wiele chorób, na które cierpią ludzie , jest wynikiem depresji duchowej. Zamartwianie się, niepokój, niezadowolenie, wyrzuty sumienia, poczucie winy, rujnują nasze siły życiowe i prowadzą do wyniszczenia organizmu.

 

Te wszystkie refleksje skłoniły mnie do poszukiwania drogi, która dałaby odpowiedź na pytania :

- jak uspokoić umysł ?

- jak pomóc sobie i innym w zachowaniu zdrowia ?

 

Odpowiedzi na nurtujące mnie pytania udzielił mi mój przyjaciel i zarazem nauczyciel, profesor doktor Ravi Javalgekar – światowej sławy specjalista w dziedzinie ayurwedy, jogi i seksuologii.  Tytuł doktora w zakresie nauki jogi nadała mu  Międzynarodowa Organizacja Medycyny Alternatywnej. Profesor, doktor Ravi Javalgekar prowadzi wykłady i kursy na całym świecie. Napisał m.i. książkę pt. „Joga lecznicza”, która  została przetłumaczona  i wydana w wielu krajach. Również i w polskich księgarniach dostępne jest trzecie wydanie tej książki.


Kocham to co robię. Praca, którą obecnie wykonuję, przynosi mi wiele satysfakcji i zadowolenia.
Cały czas pogłębiam wiedzę z różnych dziedzin.

 


Motto: Ten kto słyszy muzykę Duszy, dobrze gra swoją rolę.


Wycinki prasowe w zakładce "O Mnie → Prasa"
Więcej o posiadanych uprawnieniach i dyplomach w zakładce " O Mnie → Dyplomy "
 

RESPEKTUJEMY KARNETY